uvodni_fotka.jpg

Pro budoucí majitele

Důležité odkazy:

tlapka.png, 45kB
Péče o Slovenského čuvače
tlapka.png, 45kB
Stránka databáze Slovenských čuvačů
Zde najdete všechny informace o každém čuvači s PP zapsaném v plamenné knize, jejich rodokmeny a u chovných jedinců bonitační kódy, majitele psů a všechny chovatelské stanice.
tlapka.png, 45kB
Portál plemene Slovenský čuvač
Zde najdete standard plemene, akce, plánované vrhy a informace o plemeni, rady k chovu.
tlapka.png, 45kB
Psí krmivo rádce
Velmi užitečná stránka, co se týče výběru vhodného krmiva pro pejska. Najdete tu testy a rozbory různých značek a druhů granulí. V naší chovatelské stanici krmíme granulemi Farmina N&D.
tlapka.png, 45kB
Stránka ČMKU
Stránka na které dohledáte plánované výstavy a propozice k nim. Také tam najdete zásady a pravidla pro chov psů s PP.
tlapka.png, 45kB
Národní registr.cz, Backhome.cz, Identifikace.cz,
Databáze pro registrace čipů. Bohužel zatím v ČR neexistuje jednotná databáze, takže je dobré registraci provést na více databázích pro větší jistotu, že se pejsek při ztrátě skutečně najde. Některé jsou zpoplatněné, jiné zdarma. Zde jsou odkazy na ty, které jsou podle mne nejvyužívanější.
tlapka.png, 45kB
Spolek chovatelů Slovenských čuvačů
zde je dobré se zaregistrovat, především pro budoucí chovatele je to výhodné, protože na klubových výstavách členové mají výhodnější ceny poplatků za vystavování, následnou inzerci a propagaci chovatelské stanice a také zápis do plemenné knihy budoucích štěňat.
tlapka.png, 45kB
Pojišťovna Pet Expert
Odkaz na pojišťovnu, která pojišťuje psy a nabízí celkem dobré podmínky. My i další chovatelé čuvačů máme u této pojišťovny pejsky pojištěné, mám lepší pocit, když vím, že kdyby se něco stalo, nemusím řešit, zda na léčbu budeme mít dostatek peněz. Veterinární zákroky, zvláště u velkých psů bývají velmi drahé…